Najlepsze sposoby na cellulit

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Najlepsze sposoby na cellulit

Każda kobieta w którymś momencie swojego życia boryka się z nieestetycznym problemem cellulitu, wpędzając w kompleksy i obniżając samoocenę. Skórka pomarańczowa pojawiająca się na naszym ciele jest trudna do usunięcia, a walka z nią jest trudna i wyczerpująca, dlatego właśnie, aby sobie z nią poradzić najlepiej skorzystać ze sprawdzonych i skutecznych sposobów na pozbycie się cellulitu

1. Ćwiczenia fizyczne poprawią jędrność ciała

Aby osiągnąć naprawdę dobre efekty w walce z cellulitem, musimy zadbać, aby nasze ciało odzyskało odpowiednią jędrność i sprężystość, dzięki czemu zredukujemy obszar zajęty przez cellulit, a także zapobiegniemy powstawaniu problemu w przyszłości. Szczególnie polecane są w tym wypadku przysiady, wymachy nóg oraz inne ćwiczenia napinające mięśnie ud i pośladków, a także używanie po treningu rollerów i masażerów, które poprawią krążenie w tych partiach ciała.

2. Peeling i masaż pomoże złuszczyć naskórek i zregenerować zwiotczoną skórę

Aby pozbyć się martwego naskórka pokrywającego obszary objęte cellulitem polecane jest stosowanie peelingów ze składnikami redukującymi oznaki cellulitu oraz masaży poprawiających ich ukrwienie i drenaż chłonki. Często stosowanymi składnikami w peelingach antycellulitowych są olejki cytrusowe np. z grejpfruta, które oprócz właściwości napinających i ujędrniających nadają skórze orzeźwiający zapach i przyjemną gładkość. Wykonanie peelingu najlepiej połączyć z masażem wykonując na ciele okrężne ruchy w kierunku serca. Pomoże to zredukować cellulit i będzie stymulować skórę do odnowy.

3. Ciepło – zimno czyli temperaturowa gimnastyka ciała

Jednym z najskuteczniejszych, ale niezbyt lubianych sposobów walki z cellulitem jest stosowanie naprzemiennych natrysków za pomocą prysznica mocno ciepłą, a następnie zimną wodą. Szybka naprzemienna zmiana temperatur jest gimnastyką dla skóry, która sprawia, że stopniowo odzyskuje ona swoje dawne napięcie i gęstość.

4. Balsamy i kremy antycellulitowe nawilżą i odżywią osłabioną skórę.

Skóra z problemem cellulitu potrzebuje mocnego nawilżenia i stymulacji do odnowy, co możemy dostarczyć jej stosując specjalnie do tego przeznaczone kosmetyki. Produkty antycellulitowe działając od zewnątrz, pomagają zredukować nieestetyczny wygląd skóry i poprawić jej napięcie, dzięki czemu problem z czasem staje się mniej widoczny i może nawet zupełnie zniknąć.Najlepiej nakładać je po uprzednim wypeelingowaniu ciała, gdy jest on jeszcze wilgotne, gdyż dzięki temu substancje w nich zawarte będą mogły dotrzeć do głębokich warstw skóry i tam również  Składniki aktywne zawarte w takich kosmetykach pielęgnują zwiotczałą skórę dzięki działaniu napinającemu, a Aby pokonać cellulit balsamy musimy stosować regularnie, najlepiej dwa razy dziennie, ponieważ ciało potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji przez cały czas, inaczej problemy z czasem będą nakładały się na siebie i ostatecznie nie będzie dało się ich opanować.

Należy pamiętać, że w walce z problemem cellulitu bardzo niezwykle ważna jest kompleksowość i systematyczność, bowiem tylko naprawdę sumienna i dokładna pielęgnacja będzie w stanie pokonać skórkę pomarańczową i przywrócić naszej skórze piękny, zdrowy i młody wygląd.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*