Jak pielęgnować rzęsy?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak pielęgnować rzęsy?

Piękne i zadbane rzęsy to bez wątpienia marzenie każdej kobiety. Istnieje szereg sposobów, aby poprawić ich stan oraz sprawić, żeby były one gęste, długie i zadbane.

Rzęsy, podobnie jak włosy, mają tendencję do wypadania. Jest to ściśle związane z fazami ich wzrostu. Każdorazowo po wypadnięciu pojedynczej rzęsy, meszek włosowy wraca do fazy intensywnego wzrostu i pojawia się nowa rzęsa. Za każdym razem na tym etapie znajduje się około 70%. rzęs – celem odpowiedniej pielęgnacji jest więc ich wzmocnienie oraz zapewnienie im składników odżywczych, dzięki którym będą one mogły być mocne oraz elastyczne, a także mniej podatne na działanie negatywnych czynników.

Do osłabienia rzęs przyczynia się wiele czynników. Wśród nich należy wymienić między innymi codzienne używanie tuszu (podczas malowania jest dużo ryzyko uszkodzeń mechanicznych), stosowanie zalotki, a także nieumiejętny demakijaż lub używanie kosmetyków słabej jakości (podczas zmywania makijażu może dochodzić do uszkodzeń rzęs na wskutek na przykład zbyt mocnego pocierania oka wacikiem kosmetycznym. Czynnikiem ryzyka uszkodzeń rzęs oraz ich nadmiernego wypadania są również nieumiejętnego zabiegi kosmetyczne, takie jak przedłużanie czy zagęszczanie.

W jaki sposób dbać o rzęsy?

Doskonałym sposobem na udaną pielęgnację rzęs jest regularne stosowanie specjalistycznej odżywki, która ma za zadanie wzmocnienie rzęs, wydłużenie oraz stymulację ich wzrostu. Odżywki pozwalają na odbudowanie struktury, dlatego też stają się one relatywnie grubsze oraz ciemniejsze – przy optymalnych efektach stosowania odżywki niektóre kobiety nawet rezygnują z używania tuszu, ponieważ rzęsy same w sobie prezentują się zdrowo i wyglądają na zadbane. Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych odżywek. Warto zwracać uwagę przede wszystkim na ich skład oraz zawartość korzystnych substancji. Wśród nich można wymienić między innymi kwas hialuronowy, biotynę, witaminę B12, glikoproteiny oraz ekstrakty roślinne mające za zadanie nawilżyć oraz zrezygnować mieszki włosowe. W drogeriach dostępne są również specjalistyczne serum do porostu rzęs.

Domowym sposobem na wzmocnienie rzęs jest także stosowanie olejku rycynowego – jest to sposób znany od pokoleń, który chętnie był stosowany przez kobiety, kiedy na rynku nie było jeszcze profesjonalnych produktów do pielęgnacji. Ograniczeniem w stosowaniu olejku rycynowego jest jego mało przystępna forma – olejek jest dość rzadki i ma tendencję do spływania rzęs.
W momencie kiedy olej rycynowy dostanie się do oka może to prowadzić do podrażnienia oczu oraz zapalenia spojówek. Stosowanie specjalistycznych odżywek do rzęs jest więc znacznie łatwiejsze oraz bardziej komfortowe.

Proces prawidłowej pielęgnacji rzęs warto jest także uzupełnić o odpowiedni demakijaż. Nie należy nadmiernie pocierać wacikiem czy gąbką okolic oczu, zmywając cienie do powiek czy tusz. Niektóre płyny micelarne czy inne produkty do demakijażu posiadają dodatkowo kompleksy wzmacniające rzęsy – mogą być one doskonałym uzupełnieniem i wzmocnieniem działania odżywki lub serum.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*