Jak optycznie powiększyć oczy?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak optycznie powiększyć oczy?

Kobiety marzą o magnetyzującym spojrzeniu. Jeśli matka natura obdarzyła je dużymi oczami, to muszą jedynie subtelnie je podkreślać, a jeśli jest inaczej, konieczne wydaje się poznanie trików, które stosowane są przez profesjonalne charakteryzatorki.

Sztuka makijażu w kilku krokach

Mimo że kosmetyki dla kobiet mają wszechstronne zastosowanie, warto pamiętać o kilku złotych zasadach, które decydują o tym, czy makijaż jest wykonany poprawnie. Używanie kredek do oczu lub eyelinerów w przypadku, gdy oko jest niewielkie, nie jest wskazane. Szczególnie gdy maluje się nimi dolne powieki. Kreski pomniejszają optycznie oko i sprawiają, że makijaż sprawia wrażenie ciężkiego.

Eyeliner powinien znaleźć się w każdej damskiej kosmetyczce. Okazuje się tajną bronią, gdy nie wie się, jak optycznie powiększyć oczy, ale tylko wtedy, gdy używa się go z głową. Dla wielu kobiet malowanie kresek na górnych powiekach to nie lada wyzwanie. Zanim dojdzie się do wprawy, mija trochę czasu, ale warto podjąć ten trud, żeby cieszyć się wyrazistym spojrzeniem.

Najważniejszą zasadą podczas malowania jest to, jakiej są one szerokości oraz czy skierowane są w górę, czy w dół. Optyczne powiększenie oka możliwe jest tylko wtedy, gdy kreska jest cienka i skierowana ku górze. Nie ma konieczności malowania całej powieki od wewnętrznego kącika oka. Wystarczy na końcu powieki narysować delikatną kreskę, co sprawi, że powieka będzie optycznie delikatnie uniesiona.

Paleta barw stosowana na co dzień podczas wykonywania makijażu zachwyca kolorami, lecz dla tych kobiet, które chcą jedynie powiększyć oko, najważniejsze są dwie barwy. Beże i brązy. Są na tyle uniwersalne, że pasują do każdego typu urody i są stosowane podczas wykonywania zarówno makijażu dziennego, jak i wieczornego.

Powiększenie oka jest możliwe, gdy beżowy cień nałoży się na całą powiekę, a brązowy zaaplikuje tylko w zewnętrznym kąciku. Jest to jeden z podstawowych trików godnych poznania, bo nie dość, że makijaż wygląda subtelnie i elegancko, to dodatkowo uzyskuje się efekt optycznego powiększenia.

Rzęsy i brwi też są ważne

Optyczne powiększenie oczu nie byłoby możliwe, gdyby nie idealnie podkreślone rzęsy. Dobrze wyszczotkowane i pokryte starannie tuszem do rzęs stanowią zwieńczenie idealnego makijażu. Nie należy przesadzać ani w jedną, ani w drugą stronę. Zbyt duża ilość tuszu na rzęsach powoduje, że wydaje się on ciężki. Uniesienie rzęs powiększa oko i nadaje mu piękną oprawę, a spojrzenie nabiera głębi.

Żeby spojrzenie jeszcze bardziej przyciągało, nie można zapominać o brwiach. Ich kształt i kolor są ważne. Jeśli łuk brwiowy jest umiejętnie podkreślony, to oczy są wyeksponowane. Dobrym sposobem na podkreślenie ich koloru, jeśli nie ma się naturalnie ciemnych brwi, jest zastosowanie henny. Jasny cień do powiek o perłowym odcieniu przyda się, żeby podkreślić kształt brwi.

Mając odpowiednie kosmetyki oraz garść cennych informacji, można przystąpić do wykonywania makijażu, który sprawi, że spojrzenie będzie hipnotyzujące, a oczy optycznie powiększone.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*